Junioreiden kauden 2021-2022 päätöstilaisuus ja palkintojenjako pidettiin West Areenassa perjantaina 6.5.2022.
Kauden 2021-2022 palkitut:
Vuoden juniorijoukkue: U14
Vuoden Ässäjuniori: Lenni Hämeenaho
Veli-Pekka Ketola palkinto vuoden tehopelaajalle: Luukas Koski
Matti Jansson palkinto vuoden maalivahdille: Eero Viljanen
Tapio Levo palkinto vuoden puolustajalle: Eemeli Heinilä
Arto Javanainen palkinto vuoden maalitykille: Taneli Kumlander
Christian Ruuttu palkinto - Vuoden läpimurtopelaaja: Luukas Koski
Nuori Karhu palkinto lupaavalle U12 ikäiselle juniorille: Miko Makkonen
Vuoden valmentajapalkinto: Tony Luukkala
Lasten valmentajapalkinto: Mikko Boelius
Vuoden joukkueenjohtaja: Nina Sivonen ja Kirsi Ruohonen
Vuoden huoltaja: Juuso Levola
Koden Pytty ansioituneelle toimihenkilölle: Minna Ylinen
Maajoukkuestipendit: Lenni Hämeenaho, Jesperi Kaukonen, Eero Prihti, Eemeli Heinilä
U18 SM paras hyökkääjä: Manu Mäkelä
U18 SM paras puolustaja: Henri Hattunen
U18 Mestis paras hyökkääjä: Niko Ahokas
U18 Mestis paras puolustaja: Jesper Puska
U17 paras hyökkääjä: Kalle Laurila
U17 paras puolustaja: Lenni Välitalo
U16 paras hyökkääjä: Luukas Koski
U16 paras puolustaja: Eemeli Heinilä
U15 Panthers paras hyökkääjä: Veikka Soikkeli
U15 Panthers paras puolustaja: Juuso Aho
U15 Sabres paras hyökkääjä: Aleksi Männistö
U15 Sabres paras puolustaja: Otto Valkama
U14 Jets tsemppipelaajat: Matias Ojalainen ja Maxim Saarimäki
U14 Wild tsemppipelaajat: Aatu Siitonen ja Artturi-Eevert Ylinen
U13 Javat tsemppipelaajat: Aapeli Heinilä ja Emil Kovalainen
U13 Jeput tsemppipelaajat: Paavo Jaakkola ja Roope Peltomaa
U13 Mavet tsemppipelaajat: Veera Laiho ja Samuel Salonen
U12 Killet tsemppipelaajat: Max Kiskola ja Lenni Mattila
U12 Pratut tsemppipelaajat: Matias Mäkiranta ja Frans Ylinen
U12 Ripat tsemppipelaajat: Justus Stenfors ja Elmeri Lönnberg
U12 Udet tsemppipelaajat: Aati Levonen ja Werneri Mäkelä
U11 Black tsemppipelaajat: Eetu Hongisto ja Vertti Vuori
U11 Red tsemppipelaajat: Eino Hursti ja Benjamin Välimaa
U11 White tsemppipelaajat: Niklas Taipale ja Demir Lehtinen
U10 Avalance tsemppipelaajat: Benjam Ruisma ja Joel Valkama
U10 Bruins tsemppipelaajat: Timi Niemi ja Eevert Ylinen
U10 Habs tsemppipelaajat: Antto Honkanen ja Nelli Rantanen
U10 Kraken tsemppipelaajat: Aarne Bragge ja Ukko Järvelä
U10 Stars tsemppipelaajat: Masi Mälkiä ja Tommi Tillqvist
U10 Vegas tsemppipelaajat: Miska Corell ja Aku Koivuniemi
Kuvia päätöstilaisuudesta ja palkintojenjaosta:
25.04.2023 14.33 | Ässät Charitygolf |
13.04.2023 10.29 | Porin Ässät saavutti menestystä juniorisarjoissa |
12.04.2023 14.05 | U18-U16 kesäharjoitusryhmät |
23.03.2023 08.57 | Tiedolla johtaminen osaksi yhteisön arkea |
21.03.2023 13.00 | Ässät perustaa U20 Akatemia-joukkueen kaudelle 2023-2024 |
28.02.2023 11.38 | Loura Games Porissa 5.3. |